Atrybut Indianina - pióropusz

Podczas karnawału naszym dzieciom marzą się różne postacie. U niejednego chłopca będzie to Indianin. A jaki jest najważniejszy atrybut Indianina? Właśnie pióropusz! W sklepach aż roi się od zakupowych możliwości, ale po co skoro można się przy tworzeniu pióropusza świetnie bawić razem z dzieckiem? To wcale nie jest trudne! 

Do wykonania pióropusza potrzebne są: kolorowe kartki, nożyczki, klej, sznurek, koraliki, linijka, ołówek, zszywacz i filc. 

IMAG1390jpg

Do wykonania pióropusza wykorzystać można kolorowe pióra, ale skoro pióropusz ma być własnoręcznie wykonany to proponuję je wyciąć samodzielnie. 

Na początku wycinamy dwa czarne paski z papieru techniczne. Paski te będą obręczą naszego pióropusza. Paski łączymy za pomocą zszywacza, dostosowując je do wielkości głowy dziecka. 


IMAG1393jpg

Z kolorowego filcu wycinamy różne kształty i przyklejamy się do naszej obręczy. Z kolorowych kartek wycinamy piórka i od tyłu podklejamy do paska.


IMAG1397jpg

Na sam koniec po dwóch stronach przygotowanego pióropusza przywiązujemy dwa sznureczki z koralikami. Na końcach sznureczków, tuż nad koralikami doczepiamy po dwa małe piórka. 

Gotowe :-)