Bajkowe nutki

Bajkowe nutki

Opis zajęć

Dzieci osłuchują się z różnymi tonalnościami i rytmami, różnorodnym metrum, głównie za pośrednictwem głosu ludzkiego, a także różnych instrumentów, takich jak skrzypce, altówka czy też pianino, kalimba i okaryna. Dzieci na początku z ciekawością i uwagą obserwują instruktora, po jakimś czasie, oswojone, zaczynają odpowiadać na śpiewane dźwięki, reagują też spontanicznie ruchem na muzykę. W grupie gordonowskiej instruktor wprowadza metrum i tonalności zarówno werbalnie jak i poprzez ruch, co jest bardzo istotne, ponieważ świetnie kształtuje poczucie rytmu u dzieci. Wszystkie te aktywności i muzyczne „zabiegi” mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka. Ogromną radością jest patrzeć jak Maluchy się rozwijają, jak po jakimś czasie zaczynają wchodzić w dialog z instruktorem, odbierać ruch i dźwięki. Kontakt z muzyką jest niezwykle istotny, a dzięki zajęciom opartym na teorii Gordona dzieci uczą się języka muzycznego tak jak języka ojczystego- początkowo osłuchując się z nim, budując w ten sposób pierwszy muzyczny słownik.

Dzieci stają się małymi kompozytorami. Bardzo istotny jest rozwój wyobraźni. Na naszych zajęciach dzieci wyrażaj się spontanicznie poprzez taniec, słuchając muzyki poważnej, jazzowej; ponadto, słuchając muzyki, malują w myślach obrazy, skojarzenia, które także przelewają na papier.

W naszej praktyce rozwój wyobraźni i kreatywności zajmuje szczególne miejsce, a wszystko to w duchu dobrej zabawy.

Prowadzący

Justyna Górska

Z wykształcenia skrzypaczka i altowiolistka. Podwójny dyplom magistra sztuki otrzymała na białostockim Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach stypendium Erasmus studiowała również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, a także dwa lata Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień łączy działalność artystyczną z działalnością pedagogiczną. Mówi biegle po angielsku i niemiecku. Ostatnio jej pasją jest nauka hiszpańskiego. 

Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające dla Dzieci w wieku od 0-6 lat, w swojej pracy czerpie z założeń m. in. Carla Orffa, Rudolfa Labana, teorii Edwina Eliasa Gordona. Program zajęć jest zawsze dostosowany do wieku i poziomu Małych Uczestników. Jej podopieczni poznają muzykę we wszelkich jej przejawach, są nie tylko jej odbiorcami, ale także współtwórcami. 

CENA ZAJĘĆ

Wejście jednorazowe: 35 zł
Karnet (4 zajęcia): 130 zł

LOKALIZACJA I TERMIN

Żłobek Radosny Uśmiech, ul. Tyśmienicka 2 Warszawa 

czwartek 10.00 – 10.45

Żłobek Stokrotka, ul. Meksykańska 6 Warszawa 

sobota 11.15 – 12.00